In the event of technical difficulties with Szkopuł, please contact us via email at szkopul@fri.edu.pl.
If you would like to talk about tasks, solutions or technical problems, please visit our Discord servers. They are moderated by the community, but members of the support team are also active there.
Żarłacz bitowy (Bitonis Appetitus) jest rzadkim stworzeniem żywiącym się słowami binarnymi. Podstawowym pokarmem żarłaczy są palindromy parzyste, czyli takie fragmenty słów binarnych o parzystej długości, które są takie same, niezależnie od tego czy czytamy je od lewej do prawej, czy wspak. Co ciekawe, po wybraniu palindromu żarłacz zjada jedynie jego drugą połówkę. Na przykład, jeśli dla słowa 010011, żarłacz zdecyduje się na palindrom 1001, to zje jedynie fragment 01, w wyniku pozostawiając słowo 0101. Żarłacze są stworzeniami niezwykle inteligentnymi, dlatego zawsze tak wybierają palindromy, żeby sumarycznie zjeść jak najwięcej bitów.
Napisz program, który dla podanego słowa bitowego wyznaczy jego długość po posiłku żarłacza bitowego.
W pierwszym wierszu standardowego wejścia znajduje się jedna liczba całkowita (), oznaczająca długość słowa. Drugi wiersz wejścia zawiera słowo złożone z 0 i 1 złożone z znaków.
W pierwszym i jedynym wierszu standardowego wyjścia należy zapisać jedną liczbę całkowitą, oznaczającą liczbę bitów, które zostaną ze słowa binarnego po posiłku żarłacza bitowego.
Dla danych wejściowych:
6 100110
poprawną odpowiedzią jest:
2
Przykładowy przebieg jedzenia może być następujący. Wpierw zjadane jest 10 z końca słowa i pozostaje 1001. Następnie zjadane jest 01 i ostatecznie zostaje 10.
Autor zadania: Tomasz Waleń.